Jak przetrwać Święta w zdrowiu i dobrym humorze? ;)

dnia

Niebawem świeta. Czas spotkań z rodziną, wspólnej celebracji i suto zastawionych stołów.

Cieszymy się na ten czas i zwykle długo do niego przygotowujemy. Nie oszukujmy się jednak. Pomimo całej radości jaką ze sobą niesie, bywa też trudny i męczący.

Jak zatem przetrwać w zdrowiu i dobrym humorze?

ciastka świąteczne

Mam dla Was kilka porad.

  • Przede wszystkim pamiętajmy, że święta są dla nas a nie my dla świat. Co to znaczy? A no to, że na prawdę nic się wielkiego nie stanie jeżeli nie zrobimy generalnych porządków, nie umyjemy okien i zetrzemy kurzu zza mebli 😉 Czasem lepiej nie mieć dokładnie wyszorowanego domu ale za to pełnię sił, radość i czas dla siebie
  • No właśnie – czas dla siebie. W Święta generalnie myślimy o innych. O prezentach którymi chcemy obdarować najbliższych, o tym co dla nich przygotować, aby zajadali ze smakiem i aby tak zwyczajnie sprawić im radość. I jest to piękne ale … z pustego i Salomon nie naleje. Pamiętajmy, że najważniejszym jest zadbać i zatroszczyć się o samego siebie. To taka podstawa bez której nie pójdziemy dalej. Także ciepła kąpiel, relaks z ulubioną książką, spacer, fryzjer, masaż. Co tylko się nam zamarzy. To na prawdę nie musi być nic wielkiego.
  • Nie traćmy z oczu tego o co tak na prawdę w Świętach chodzi. O wspólny czas z rodziną ( taki w którym dajemy sobie stoprocent uwagi i cieszymy się swoim towarzystwem, a nie taki przerywany zerkaniem w telefon czy telewizor. Także może bardziej planszówka niż Wiadomości? 🙂 ), o miłość, o nowy początek. 
  • Dbajmy o zdrowie, tzn. tak wiadomo. Jedzmy te wszystkie pyszności ale też nie przejadajmy się. Pierogi, rybka, ciasto, wino. To na prawdę za dużo dobrego na raz. Dzielmy to sobie na porcje, po posiłku idźmy na spacer. Wypijmy zioła a może i nawet weźmy Triphalę, tak dla wsparcia układu pokarmowego i jelit. Kupisz ją tu

Także no. Ciesz się tym czasem, celebruj 🙂

I niechaj te Święta będą dla Ciebie pełne miłości, uśmiechu, radości i odpoczynku.

Z całego serca Ci tego życzę ! ( ja Żaneta i  cała Sattva Group 🙂 )

pexels-photo-257910.jpeg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s