Tak pachnie relaks…

Jesień to nie tylko romantyczne spacery po parku i czerpanie energii z przepełnionych kolorami drzew. To także pora roku, w której słońce bezskutecznie konkuruje z mgłami, szarówkami, deszczem oraz zimnem. Dlatego po przyjściu do domu, jedyne o czym marzymy, to ciepła kąpiel z kilkoma kropelkami olejku eterycznego. Mieszanina ta powoduje, że ciało rozluźnia się, a zatem odpoczywamy.

Oferowane przez Bombay Bazaar olejki aromatyczne SWATI AYURVEDA (po 10 ml) można stosować zarówno do wspomnianej kąpieli, kominków do aromaterapii, jak i masażu. Oferowane zapachy to: sandałowy, jaśminowy oraz pomarańczowy. Każdy z nich uspokaja i działa antyseptycznie, wpływa na poprawę stanów psychicznych, ale nie tylko… .

Na przykład olejek sandałowy poprawia wygląd skóry, działając między innymi na takie jej zmiany jak: egzemy, wysypki lub ukąszenia. Stosuje się go w leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych (katar, kaszel) i problemach gastrycznych. A w stanach lękowych, przy wzmożonym napięciu nerwowym, napięciach seksualnych, czkawce spowodowanej stresem – skutecznie uspokaja. Bywa też stosowany w walce z bezsennością. Łagodzi zaburzenia przedmenstruacyjne , a także problemy menopauzy.

Drugi w ofercie to olejek jaśminowy, który zastosujemy dodatkowo przy zdenerwowaniu oraz apatii a nawet w depresji popołogowej. Poleca się go nawet panom…mającym problemy z impotencją. Niejednokrotnie stosowany jest do masażu erotycznego. Bardzo dobrze wpływa na elastyczność skóry, odżywiając ją i rozjaśniając, jak również pomaga w leczeniu zmian skórnych. Podobnie jak pachnidło sandałowe sugerujemy łączyć go z olejkami: ze słodkich migdałów, jojobą oraz olejem z kiełków pszenicy.

Z kolei zapach pomarańczowy poza działaniem uspokajającym, przeciwdepresyjnym oraz regenerującym tkankę skórną, wpływa na pobudzenie seksualnie partnerów. Dodatkowo jego zapach powoduje, iż rośnie apetyt, procesy trawienne przebiegają szybciej, a także poprawia się funkcjonowanie układu immunologicznego.

Sugerujemy łączenie olejku pomarańczowego z sandałowym, imbirowym lub goździkowym.

Ważne:

Olejek eteryczny należy stosować wyłącznie w rozcieńczeniu z olejem bazowym do masażu. W przypadku dostania się do oczu – przemyć obficie wodą.

Young woman smelling perfume oil.

Trzymać poza zasięgiem dzieci. Nie stosować bezpośrednio na skórę. Przed zastosowaniem olejku po raz pierwszy należy przeprowadzić alergiczny test skórny. Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu w chłodnym i zaciemnionym miejscu. Produkt wyłącznie do użytku zewnętrznego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s