7 mitów o wypadaniu włosów

Mit 1. Podcinanie sprawia, że włosy będą dłuższe i mocniejsze

Jest to bardzo powszechny mit, który wziął się stąd, że ludzie porównują włosy na głowie do zarostu. Prawdą jest, że podcinając włosy skracamy je, a one potem rosną w swoim normalnym tempie (ok. 1 cm/m-c).

Mit 2. Zbyt częste mycie prowadzi do utraty włosów

Na pewno nie jest dobre zbyt mocne pocieranie włosów w trakcie mycia i używanie niskiej jakości szamponów. Również dobrze pieniących się – składnik powodujący silne spienianie (surfacant) może prowadzić do podrażnienia skóry głowy i swędzenia. Z kolei drapiąc swędzący skalp dodatkowo uszkadzamy go i powodujemy wypadanie włosów. Lepiej jest użyć delikatnego szamponu.

Mit 3. Wyrwanie siwego włosa sprawia, że urosną dwa siwe w jego miejscu

To nie jest prawda! Gdyby tak było, ludzie cienkimi włosami wyrywaliby sobie te parę włosów, które pozostało im na głowie, aby podwoić ich ilość. Nie ma szans!

Mit 4. Wycieranie ręcznikiem powoduje wypadanie włosów 

Nawet dosyć silne wycieranie włosów ręcznikiem sprawi, że wypadną tylko te słabe włosy, które i tak wkrótce same by wypadły! Wycieranie ręcznikiem osusza włosy nie wyrządzając im szkody.

Mit 5. Szczotkowanie włosów jest lepsze niż czesanie grzebieniem

W rzeczywistości dla włosów lepsze jest czesanie dobrym grzebieniem z szerokimi zębami. Szczotkowanie nie jest jednak przyczyną łysienia, ale może prowadzić do łamania wysuszonych włosów.

Mit 6.  Można zwiększyć ilość mieszków włosowych

Nieprawda. Rodzisz się z kompletem wszystkich mieszków włosowych. Ich liczba jest określona genetycznie i nie może być zwiększona poprzez stosowanie leków lub suplementów.  Jedyną metodą jest przeszczep włosów.

Mit 7. Nic nie można zrobić, aby zapobiec wypadaniu włosów

To nie jest prawda. Wraz z rozwojem nauki i zrozumienia zasad odżywiania włosów, mężczyźni i kobiety nie muszą już żyć z wypadaniem włosów. Specjalnie opracowane rozwiązania, takie jak Parachute Advansed Scalp Therapie ™ skutecznie kontrolują wypadanie włosów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s