Organiczny olejek z tulsi Organic India

Indyjski olejek z Tulsi wytwarzany jest z mieszanki ekologicznie uprawianych odmian Kryszna i Rama Tulsi (Ocimum sanctum). Ten wyjątkowy olejek powstaje metodą destylacji parowej, stąd nie zawiera żadnych dodatków chemicznych czy rozpuszczalników jakiegokolwiek rodzaju.
W naturalnie mocnym aromacie olejku Tulsi można wyczuć delikatną zielną nutkę goździka, lukrecji, mięty i cytryny. Aromat ten wyostrza jasność umysłu oraz otacza spokojem.
Typowe zastosowania olejku Organic India Tulsi
Pielęgnacja skóry i  masaż
Po nałożeniu na skórę w bardzo niskich rozcieńczeniach ( 0,5 % lub mniej ), olejek z Tulsi wspiera zdrową reakcję organizmu na stan zapalny i pielęgnuje zdrową, jasną cerę. Olejek działa również jako bezpieczny, naturalny środek przeciwko komarom.
Aby utworzyć rozcieńczenie odpowiedniego do stosowania zewnętrznego należy dodać 4 krople olejku z Tulsi do ok. 30 ml swojego ulubionego olejku do masażu. Dobrym wyborem będzie olejek migdałowy lub zimno tłoczony olejek z pestek winogron. W taki sam sposób olejek z Tulsi  może być również zmieszany w podobnych proporcjach z kremem do twarzy lub balsamem nawilżającym do ciała.
Aromaterapia
W stanie rozproszonym olejek Tulsi oczyszcza powietrze, wspieraniu układ oddechowy, układ nerwowy i przewód pokarmowy, jednocześnie chroniąc organizm  przed toksynami występującymi w środowisku.
Dyfuzji olejku Tulsi w domu lub biurze poprawia nastrój i oczyszcza powietrze. Aromat Tulsi wyostrza zmysły zmysły, łatwia koncentrację, pomaga uspokoić emocje, a nawet usuwa z powietrza takie zagrożenia jak bakterie, pleśnie i wirusy. Olejek Tulsi mozna łączyć z innymi olejkami esencjonalnymi, aby uzyskać ulubiony aromat.
Można również stosować inhalację z olejku Tulsi – rozcieramy energicznia kilka kropel olejku w dłoniach, następnie zbliżamy dłonie do twarzy i spokojnie wdychamy zdrowy aromat.
Inną metodą jest rozcieńczenie kilku kropel olejku Tulsi w naczyniu z gorącą wodą i ostrożne wdychanie pary z zamkniętymi oczami.
Istnieje wiele zastosowań olejku Tulsi. Innym pomysłem jest dodanie 1-2 kropli do pralki, aby nasycić zdrowym aromatem ubrania.
Zalecenia i przeciwwskazania
Olejek Tulsi należy rozcieńczyć z innymi olejkami do pielęgnacji (np. olej z oliwek, słodkich migdałów, z pestek winogron itd.) w proporcji 4 krople na 30 ml.
Olejek nie jest przeznaczony do spożywania.
Nie stosować u osób z astmą i epilepsją. Stosowanie podczas ciąży, karmienia piersią i u dzieci poniżej 12 roku życia wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s