Herbaty z tulsi – czyli ze świętej bazylii Hindusów

Tulsi, święte zioło Kryszny – to powszechnie uprawiane przez Hindusów w ogrodach i donicach ziele nie bez powodu otaczane jest przez nich taką czcią, używane jest bowiem w ajurwedzie, tradycyjnej hinduskiej medycynie, od tysięcy lat jako panaceum na wiele dolegliwości.

Wzmacnia system odpornościowy oraz pomaga organizmowi pozbyć się negatywnych skutków stresu. Jest źródłem pozytywnej energii, oczyszcza dom i daje szczęście. W świętych pismach indyjskich na przestrzeni pięciu tysięcy lat w s k a z y w a n o , ż e T u l s i ma  d z i a ł a n i e przeciwstarzeniowe. Teraz potwierdzają to również zachodnie badania naukowe, a dr Ralph D. Miller m. in. były Dyrektor Badań Naukowych Kanadyjskiego Departamentu Zdrowia wieszczy dziś, iż w najbliższej przyszłości Tulsi stanie się prekursorem w zapobieganiu i leczeniu współczesnych chorób cywi l i zac y jny ch. 

Mieszanki tulsi – dla różnych gustów i różnych potrzeb

Bombay Bazaar, dystrybutor Organic India na Polskę, ma w swej ofercie dziesięć różnych mieszanek ziołowych i ziołowo-herbacianych. Oprócz Tulsi Original, stanowiącej połączenie trzech odmian listków Tulsi, reszta mieszanek stanowi połączenie Tulsi z innymi ziołami i herbatami. Każda z tych mieszanek charakteryzuje się innymi walorami smakowymi, każda z nich wykazuje te odmienne działanie, w zależności od naturalnych właściwości zastosowanego dodatku.

iStock_000015243913Small

– W ofercie znajdziemy więc między innymi mieszankę Tulsi z imbirem, lukrecją czy trawą cytrynową, oraz – dla amatorów kofeiny – z czarną, czerwoną bądź zielona herbatą. Jest też wersja z przyprawami. Obecnie w ofercie znaduje się dziesięć różnych mieszanek, ale już za niedługo będzie ich znacznie więcej – wyjaśnia Ashish, dyrektor Bombay Bazaar Polska. Rozwijamy działalność w Polsce, propagujemy filozofię szacunku i wspomagamy organizację, która poprzez zawieranie sprawiedliwych umów z małymi rodzinnymi farmami zabezpiecza je finansowo nawet na wypadek ewentualnej klęski nieurodzaju. To wszystko kosztuje, produkty Organic India to nie są zatem jakieś najtańsze herbaty. Ale oprócz tego, że same w sobie są tego warte, zdradzę jeszcze sposób ich parzenia – są one bowiem naprawdę bardzo wydajne, wystarczy zaparzyć jeden dzbanek, taki na trzy filiżanki, i wypić go w ciągu dnia. Właśnie taka ilość zalecana jest także ze względów zdrowotnych.

organic-india-peppermint-tulsi-herbata-1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s